Vysoký krevní tlak trápí stále větší počet lidí. V článku se dozvíte jak by měla správně probíhat léčba vysokého krevního tlaku.

Vysoký krevní tlak

Za vysoký krevní tlak jsou považovány hodnoty nad 140/90. Jako normální krevní tlak je běžně uváděná hodnota 120/80. První číslo označuje systolický tlak, druhé číslo označuje zase diastolický tlak. Hodnota krevního tlaku se zjištuje pomocí tonometru. Vysoký krevním tlakem trpí v Česku až 20 procent všech dospělých. Hlavním viníkem vysokého krevního tlaku bývá špatný životní styl. Objevuje se hodně u lidí, kteří trpí obezitou. Další faktory jsou nadměrné solení, kouření, málo pohybu, nadbytek stresu, alkohol.

Vysoký krevní tlak: příznaky a projevy

Vysoký krevní tlak často nemá vůbec žádné příznaky a projevy. Proto se také hodně často vysoký krevní tlak označuje jako “tichý zabiják”. U hodně vysokého krevního tlaku se může někdy objevovat bolest hlavy a špatný a nekvalitní spánek.

Vysoký krevní tlak správná léčba

Důležité je upravit svůj životní styl. Řídit se zásadami racionální výživy a přidat do svého života nějaký ten pohyb a sport. Měly by jste omezit solení a také alkohol. Při vysokém krevním tlaku lékař předepisuje léky na snižení krevního tlaku.