V článku se dozvíte jaké bývají vůbec první příznaky a projevy těhotenství. Uvedeme si také další informace o těhotenství.

Plánované těhotenství

V dnešní době je těhotenství často dopředu plánované. Žena vysadí antikoncepci a začne se svým partnerem pokoušet o miminko. Žena otěhtní a začnou se u ní objevovat první příznaky těhotenství, které si budeme rozebírat níže. Ze zprávy o těhotenství má většinou radost celá rodina.

První příznaky těhotenství

Je třeba myslet na to, že první příznaky těhotenství nemusí být úplně specifické. Ale u většiny žen jde říci, že se u nich objevuje po ránu silná nevolnost, která jde od žaludku. Dále se budou objevovat další těhotenské příznaky a projevy. Ale definitivní jistotu vám dá až těhotenský test.

Jídelníček v těhotenství

Během těhotenství by žena měla dbát na to, aby měla dostatek veškerých živin. Měly by jste se tedy držet zásad racionální výživy, pak vašemu miminku nebude vůbec nic chybět. Je třeba příjmat dostatek minerálů a vitamínů. V článku magnesium v těhotenství jsme rozebíraly příjem hořčíku během těhotenství.

těhotenství týden po týdnu

Na webu rodicka.cz můžete najít těhotenství rozepsané doslova týden po týdnu. Ať už to je 5. týden, 22. týden či 38. týden těhotenství. Můžete si tak přečíst o jednotlivých týdnech. Na webu najdete také informace o porodu, ale také o správně péči o novorozence, kojence či malé batole. Zabýváme se také výchovou dětí.