Opar v nose či na puse je vždy velmi nepříjemný. Opar je virového původu. Místo pojmu opar se někdy používá Herpes.

Vytvoření oparu

Lidé, kterým se tvoří opary pravidelně už mají zkušenosti s tím, že opar se jim vždycky vytvoří ve chvíli kdy mají oslabenou imunitu. Například po antibiotikách, když jsme se špatně vyspaly, dlouho ponocovaly nebo měly nadměrný stres. Vir už nemá kdo držet na uzdě a opary jsou na světě.

Kde se vytváří opary?

Opar se může vytvoři na nose, ale ve většině případů se jedná o opar na rtu nebo opar blízko pusy. Není to pouze zdravotní problém, ale také estetický problém. Takže dívky se často snaží o maskování oparu. Tím však zase zhoršují možnost léčení. Někomu se také vytváří opary na genitáliích.

Jak léčit opary?

Opar i bez léčby většinou po čase zase zmizí. Uvnitř článku opary na rtech léčba si můžete přečíst jakými způsoby může probíhat léčení oparu. Existují také různé babské rady, nebo můžete využít přírodní medicínu. Doporučuje se například využívání česneku. Kupte Český česnek, který má opravdu hodně silic.

Další druhy oparů

Ve staří se někdy u lidí objevuje pásový opar. Pásový opar je způsobován stejným virem jako plané neštovice. Po ukončení neštovic je schován v nervových ganglích a v případě silného oslabení imunity se může ve staří aktivovat v podobě pásového oparu. V článku pásový opar příznaky si můžete přečíst jak se projevuje. Pásový opar je častý u lidí, kteří trpí cukrovkou.