Cukrovce druhého typu se někdy říká také stařecká cukrovka. Řekneme si jakjé jsou příznaky cukrovky druhého typu a také co je třeba změnit při cukrovce.

Zvýšená žízeň, zvýšené močení

Mezi příznaky cukrovky druhého typu patří zvýšená žízeň. Postižení často vypijí za den hodně litrů tekutin, přesto mají často pořád žízeň. Mezi příznaky patří také zvýšené chození na záchod, neustále se nám chce čůrat. Není to nic příjemného, protože si musíme pořád odskakovat na záchod.

Hubnutí bez příčiny

Mezi další znaky patří ztráta váhy bez příčiny. Nechceme tedy shazovat kila, ale přesto ubýváme na váze. Může za tím stát právě cukrovka druhého typu. U některých lidí se však může naopak objevovovat příbirání na váze. Jasně o cukrovce rozhodnou hodnoty glykémie. Pak je jasné, jestli cukrovku máte či ne. A případně také jak vysokou. Budou naměřeny hodnoty.

Opakované infekce močových cest

U neléčené cukrovky se často objevují také infekce močových cest. Opakujicí zánt močových cest mohou tedy patří mezi příznaky cukrovky. Může se objevovat také zhoršené hojení ran. Například se říznete do prstu a ranka se vám déle hojí.

Byla vám diagnostikovaná cukrovkja? Jaké změny v životě udělat?

Kromě léčby, kterou nařídí odborný lékař by jste měly také udělat určité změny ve vašem životě. Je třeba začít držet cukrovkovou dietu. Uvnitř článku cukrovka jídelníček se můžete podívat, jak můžete vypadat jídelníček při cukrovce druhého typu. Dále by jste se měly také pravidelně hýbat. Pokud s tím začínáte, tak doporučuji rychou chůzi.