Chřipka potká každý rok velké množství lidí. V článku se dozvíte jaké jsou hlavní příznaky a projevy chřipky. Dozvíte se také jak by mělo správně vypadat léčení chřipky.

Chřipka

Chřipka se řadí mezi infekční nemoci dýchacích cest. Je způsobena RNA virem a je vysoce nakažlivá. Chřipku jako takovou způsobují viry, proto také nemá smysl na chřipku brát antibiotika (protože ty ničí bakterie). Nejčastěji se chřipka objevuje během zimních měsíců. Chřipka je nebezpečná hlavně pro malé děti, seniory a oslabené jedince. Proti sezonní chřipce je v dnešní době možné se očkovat.

Chřipka: příznaky a projevy

Chřipka jako taková má tyto hlavní příznaky a projevy:

  • horečka – často velmi vysoká horečka. Horečka je však pro nás přínosná, protože ničí viry a podílí se na rychlejším vyléčení.
  • únava - cítíme se unavení a vyčerpaní
  • bolest hlavy – bolí nás hodně hlava
  • bolest svalů – bolí nás svaly doslova po celém těle
  • bolesti kloubů – začínají nás bolet velké klouby (kolena, lokty, ramena atd.)

Chřipka správné léčení

Jak jsme si již řekly, tak na chřipku nemá smysl brát antibiotika. Hlavní práci při léčení chřipky udělá vaše tělo. Naše tělo má samouzdravovací schopnosti, které nás postupně virů v našem těle zbaví. Měly by jste tedy odpočívat a v žádném případě by jste neměly pracovat. Vždy myslete na to, že zdraví je přednější. Někdy se využívají různé přípravky na potlačení příznaků chřipky.